Часто на дошці оголошень можна побачити такі записи: «Знайдено собаку. Шукаємо господаря» або «Пропав собака», кіт чи кішка. Існує безліч способів полегшити процес пошуку власників, наприклад: медальйони на нашийниках, таврування, чіпування тварин. Проте, медальйон може будь-якої миті відірватися, тавро згодом стає нечитаним. Найнадійнішим способом не втратити вашу тварину є радіочастотна ідентифікація.

Процедура чіпування

Система чіпування тварин складається із трьох складових: мікрочіпа, який є носієм унікального цифрового коду, сканера для зчитування цього коду та бази даних.

Процес є підшкірною ін'єкцією в область холки, що є безпечною і безболісною процедурою для тварини. Протягом кількох днів чіп покривається сполучнотканинною капсулою і стає частиною підшкірної жирової клітковини, що перешкоджає його зміщенню.

Незважаючи на те, що мікрочіп є стороннім тілом в організмі тварини, при правильно виконаній ін'єкції реакції відторгнення не відбувається за рахунок біосумісного скла на поверхні чіпа. Після введення пристрою на його цифровий код до міжнародної бази даних надсилається інформація не тільки про саму тварину (вид, порода, дата народження, прізвисько), а й про власника. Зчитування даних здійснюється за допомогою сканера, який є ветеринарною клінікою.

Важливо, що чіпування є обов'язковою вимогою щодо ввезення тварини до країн Євросоюзу, а також за участю у міжнародних виставках.